top of page

Eesti

EUROOPA PÄEV 2021

9. mai

 

 

Lilleinstallatsioonide asukohad:

Tallinn – Vabaduse väljak

Jõhvi – Jõhvi Kontserdimaja esine plats

Põlva – Põlva uus keskväljak

Võru – Võru keskväljak

Pärnu – Iseseisvuse väljak

Kärdla – Kärdla uus keskväljak

Haapsalu – Karja tänaval roheala

Kuressaare – Kuressaare jalutustänav

Narvas – Narva Raekoja plats

2021

Peakorraldaja on Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Euroopa Parlamendi Büroo ja Europe Directi teabekeskused. 

 

Idee

Kasutatav lillevalik koosneb sinise, valge ja kollase õiega võõrasemadest ning kevadist hõngu annavad väiksed kuumaasikad, piparmünt ja meliss. Kokku kaunistab 9. mail 9-ast linna ligi 19500 kevadist lilleõit ja maitsetaime.

ÜHTNE TEE - Vabaduse väljak

Kevadistest lilledest on loodud ühtne tervikteos, mis on inspireeritud Vabaduse väljaku arhitektuurist ja sündmuse olemusest. Kujunduses on kasutatud Eesti lipu  ja Euroopa lipu värvigammat, mis on kantud üle lilleõite värvusesse ning istutuspoti värvitooni. Loodud on keskkonda ja maastikku  ilmestav suur pinnainstallatsioon, mis rõhutab päeva pidulikkust ning köidab mööduja silma.

Kujundus on oma olemuselt konkreetne ja minimalistlik, rõhutades just Eesti lipu sümboolikat, mida toetab Euroopa Liidu lipu kujunduse värvitemaatika.  Lilletriipude vahele on loodud koridorid, kus on võimalik jalutada ning tunda end lillede keskel, nautides kevadist meeleolu.  Lilletriibud sümboliseerivad ühtset liikumissuunda, teekonda ühiselt, ühtset suunda.

Oleme valinud just antud ajal kõige sobivama taimmaterjali, võõrasemad, mis on kasvatatud Eestis ning antud kevadisele ajale iseloomulik ning sobilik. Samuti on kantud üle värvimotiivi värvused lillepottide disaini, valge õietoon omab valget potti, sinise õiega taim sinist potti jne. 

Euroopa Komisjon kingib eesliini töötajatele päeva lõppedes kingituseks hoole ja armastusega Eestis kasvatatud taime, mille saab kodus peenrale, lillepotti või lauale kasvama panna. 

ÕIS

Pidulike sündmuste korral kingitakse lilli. Lille kinkimine on sümboolne ja südamlik žest, näitamaks, et sa pead meeles ja hoolid. Emadepäeva ja Euroopa päeva tähistamiseks kingime ka meie lille – suure lille linnale! Õie installatsioon on inspireeritud kasutatavast lillest – võõrasemast. Võõrasema on rõõmsaeelne, natuke vallatu ja värvikas. Oma ebakorrapärase õiega pakub ta erinevaid nüansse, iga õis on kordumatu. Seda kõike oleme rakendanud kujundusse – vallatu, värviline ja lookleva kontuuriga õis linna südames, keskväljakul. Võõrasema vallatust toetab ka osades linnades tagetes. Seda aga millistes, mine uuri juba kohapeal. 

Lilleinstallatsioonide autor: Maali Roomet-Allese, Maali Roomet Design

bottom of page