top of page

Tallinna Lillefestival

aiaruum

LOODUSE KEEL

2014

IDEE

 

Minu minimalistlik aed „Looduse keel“ valmis teemal Suhtlusaed. Selleaasta kujundus erineb olemuselt väga eelmiseaasa väljapanekust, kuigi materjalid on jäänud valdavalt samaks. Kõrgaljastuse motiivi asemele on tullnud vesi ning männid on seeaasta hoopis sinine lobeelia mass. Tahan näidata just seda, kuidas saab samu materjale kasutades luua erineva kontseptsiooni ja väljanägemisega ruume.

Kujunduse kontseptsioon seisneb erinevate suhtlustasandite koostööl. Loodus suhtleb inimesega, aga kas inimene oskab, tahab, suudab kuulata ja mõista looduse keelt?

Selles aias suhtlevad omavahel materjalid, pinnad, vormid, struktuurid ja inimene, kes seisatab, vaatleb ja kuulab looduse keelt. 

Kujundaja suhtleb maa ja loodusmaterjalide proportsioonidega ning rajab aia, kes suhtleb külalisega looduse keeles. Kas sünnib dialoog, mõistmine ja harmoonia?

Haljastusse on toodud viis elementi: kivi kui külm pind, puit kui soe materjal, vesi kui mänglev mass, taimmaterjal kui kasvav ja liikuv mass ning valgus kui soojus.

 

bottom of page