top of page

Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse 

kunstikonkurss

Palvejänes

2021

Skulptuur “PALVEJÄNES” on lahendatud geomeetrilises vormikeeles, lähtudes hoone arhitektuurist ning funktsioonist. Tervishoiuasutuse peamine funktsioon on parendada inimese tervislikku seisundit. Tervenemise protsessile aitab kaasa turvatunnet pakkuv keskkond. Haigla õuealal oleva skulptuuri mõte on tervitada tulijat ja pakkuda patsientidele aknast avanevate vaadete abil mõtterännakuid.  

 

Palvejänese vormiline keel on üles ehitatud kontseptsioonile, mis püüab inimese pilku ja tähelepanu, innustab otsima aimatavat seljal lamava jänese motiivi, kuid samas ei ole nii konkreetne, et skulptuur oleks üheselt mõistetav. Metallplaatidest volditud origami tehnikas vorm suunab vaataja mõttetööle.

    

Tervenemise protsessi soosib tuttav keskkond, tuttavad objektid. Väikelastel loob turvatunnet oma mänguasi - kaisujänes, mida saab alati endaga kodust lahkudes kaasa võtta. Viljandi haigla skulptuur pakub hoonele oma turvatunnet tekitava jänese, kes valvab, kaitseb, edastab häid soove, viib mõtteid rännakule, kõnetab ning ilmestab geomeetrilise arhitektuurse vormiga hoonet.  

 

Haigla õuel pikutav kaisujänesest inspireeritud palvejänes on tõstnud oma käpad palvesse kõigi haiglas olevate patsientide heaks.                                         

Projekt: Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse kunstikonkurss

Autor: Maali Roomet-Allese

3D graafika: Anton Muromsky

"Palvejänes" žürii äramärkimine

bottom of page